BEZPŁATNA KONSULTACJA

Umów się na bezpłatną konsultację.

Komplikacje i stres w czasie ciąży

Niestety nie każda ciąża przebiega tak, jak powinna. Czasami trudne informacje spadają jak grom z jasnego nieba i wywołują ogromny lęk o zdrowie i życie mamy i dziecka. Hipnoterapia pomoże ci ukoić ten lęk i zadbać o równowagę psychiczną, co pozwoli ci ze spokojem stosować się do zaleceń lekarza i oczekiwać na te lepsze infomracje oraz dalszy rozwój maluszka. 

Hipnoporód - indywidualne sesje premium, przygotowujące do porodu. 

Przygotuj się do świadomego porodu w stanie głębokiego relaksu. 

W trakcie indywidualnych sesji opanujesz  techniki autohipnozy, techniki oddechowe, które pomogą ci opanować dyskomfort w trakcie porodu.

Opanujesz sztukę tworzenia i praktycznego zastosowania afirmacji i wizualizacji.

Otrzymasz na własność indywidualnie dopasowane nagrania hipnotyczne, które pomogą ci zarówno przed, w trakcie, jak i po porodzie. 

Część sesji odbywa się w obecności partnera. 

a

WYBIERZ SWÓJ PAKIET

POROZMAWIAJMY

Chyba każdy przyszły rodzic sobie sprawę, z tego, że rodzicielstwo nie jest proste.

Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i świadomości może być naprawdę piękne. 

Dzięki sesjom hipnoterapii już zanim powitasz na świecie swoje dziecko zyskasz wewnętrzny spokój, który pozwoli Ci w pełni przeżywać piękne chwile związane z macierzyństwem.

Zmienisz schematy, które nabyłaś w ciągu swojego życia, a uważasz, że mogłyby przeszkadzać Ci w świadomym i pełnym rodzicielstwie.

Zdobędziesz narzędzia samoregulacji, z których będziesz mogła korzystać do końca życia. 

Przygotowanie do rodzicielstwa z hipnoterapią

Chyba każda matka czasami pęka i ma po prostu dość. To zupełnie naturalne, gdy zmęczenie i nadmiar obowiązków biorą górę na wszystkim innym.

Tak, nie ma złych emocji, są tylko nieprzepracowane. Ale co gdy twoje negatywne uczucia odbijają się na rodzinie?

Nie musi tak być, jeśli pozwolisz sobie na to, żeby się tymi emocjami zaopiekować, przeżyjesz je w bezpiecznym środowisku i pozwolisz im odejść. 

Trudne emocje związane z rodzicielstwem, problemy w relacjach partnerskich

Gdy nie wszystko pójdzie tak jak powinno, wspomnienia i myśli pozostają ranią przez długi czas. Jeżeli czas nie pomaga, pozwól sobie pomóc w inny sposób. 

Na sesjach hipnoterapii w delikatny sposób przepracujesz trudne wspomnienia uwolnisz się od natrętnych obrazów. Przepracujesz żałobę, przepracujesz swoje trudne emocje. 

Trauma po porodzie i poronieniu

Nie ważne czy jesteś tuż po urlopie macierzyńskim, czy twoje dziecko jest już starsze. Chciałabyś wrócić do pracy ale coś cię blokuje, nie wiesz jak to zrobić, martwisz się o nie? Zastanawiasz się o to jak odnajdziesz się na rynku pracy po tak długim czasie?

Pozwól sobie odkryć przyczynę swoich lęków, znajdź nowe rozwiązania i motywacje do działania. 

Może jeszcze tego nie wiesz, ale jesteś na to gotowa!

Powrót na rynek pracy

Poza oczywistymi, anatomicznymi lub  funkcjonalnymi przyczynami niepłodności, problemy z zajściem w ciąże często powiązane są z blokadami psychicznymi oraz przewlekłym stresem. 

Wysoki poziom stresu, lęku, niepokoju, depresja, obniżenie nastroju, presja wewnętrzna i społeczna wpływa na gospodarkę hormonalną, sprawia że wydzielane są duże ilości hormonów stresu, co  z kolei utrudnia zajście w ciążę. 

Proces hipnoterapii pozwala dojść do przyczyn blokad psychicznych, jeśli takie istnieją, pozwala zmniejszyć na stałę poziom stresu i w konsekwencji często pozwala na zajście w ciąże parom, które od dawna mierzą się z tym problemem. 

Niepłodność

Jeżeli czujesz że twoja sytuacja cię przerasta, być może potrzebujesz pomocy specjalisty. Niezależnie od tego czy lekarz zaleci ci przyjmowanie leków, hipnoterapia w stanach obniżenia nastroju we wczesnym macierzyństwie może być niezwykle pomocnym i wspierającym narzędziem.

Podczas sesji odkryjesz przyczynę swoich problemów i zmniejszysz ich natężenie lub je zniwelujesz.  Wyzwolisz w sobie zasoby, które pozwolą Ci odzyskać jakość życia i zacząć cieszyć się macierzyństwem. 

Stany obniżenia nastroju, depresja poporodowa

Wiele problemów związanych z kobiecą seksualnością ma podłoże psychiczne.

Często odpowiadają za nie niekorzystne doświadczenia z dzieciństwa, czy też poprzednich związków, często przyczyna jest trudno do odkrycia. Pozwól sobie ją odnaleźć i zniwelować. 

W czasie sesji hipnoterapii, jeśli dolegliwości nie są spowodowane przyczynami anatomicznymi lub funkcjonalnymi możesz uzyskać wsparcie w przypadki anorgazmii, dyspareunii, czyli bolesnych stosunków, pochwicy i problemy ze współżyciem po porodzie. 

Problemy psychosomatyczne związane z kobiecością

Hipnoterapia to nie tylko hipnoporód ale także inne zagadnienia związane z położnictwem i macierzyństwem

Jako położna z wieloletnim doświadczeniem, sytuacje z którymi mierzą się kobiety znam od podszewki, zarówno z medycznej, jak i kobiecej strony. Sama jestem mamą. Chętnie pomogę Ci pokonać przeciwności losu z którymi mierzysz się na co dzień. Uwierz tylko, że to możliwe i pozwól się poprowadzić w tą lepszą stronę ;)

Trudne emocje

WYBIERZ SWÓJ PAKIET

POROZMAWIAJMY

Zmiana nawyków

Bodziec ⇒ czynność ⇒ nagroda.

O czym myślisz? Ciastko do kawy, chipsy do serialu, lampka wina po pracy? Automatyczne wykonywanie pewnych czynności to częsty problem. Wiele osób posiada szkodliwe dla nich nawyki, które ciężko im porzucić. Podczas sesji hipnoterapii można przerwać błędne koło, które nawyk utrzymuje, docierając do prawdziwej potrzeby, która stoi za nawykiem. Przerwiesz łańcuch skojarzeń, zmienisz sposób reagowania na bodziec zachowując dobre samopoczucie, które towarzyszy nagrodzie.

Fobie, lęki, nerwice

W hipnoterapii za pomocą dotarcia do pierwotnego bodźca wyzwalającego lęk, zmiany schematów myślenia, reagowania i odbioru bodźca można skutecznie usunąć fobie czy też złagodzić odczuwanie lęków i ich wpływu na życie. Praca nad tymi problemami w bezpiecznym środowisku gabinetu, pod opieką zaufanej osoby pozwala klientowi dotrzeć dużo głębiej niż za pomocą standardowej terapii czy też samego zagłuszania objawów lekami.

Hipnoza w medycynie

Hipnoterapia jest narzędziem, które pomoże ci przezwyciężyć bóle przewlekłe i psychosomatyczne, stany chorobowe podatne na zaostrzenie pod wpływem stresu. Tak jak twój ból generowany jest w twojej głowie, tak samo możesz nauczyć się traktować swój umysł jak lekarstwo. Jeżeli po konsultacji z lekarzem przyczyną bólu dalej nie jest jasna, lub leczenie nieskuteczne, hipnoterapia może okazać się niezwykle skuteczna zarówno jako środek doraźny oraz w przypadku leczenia bólu przewlekłego i chorób na które ma wpływ stan emocjonalny pacjenta. 

Lęk przed wystąpieniami publicznymi

To jeden z najpopularniejszych lęków w naszym społeczeństwie. Dzięki hipnozie możesz zmienić postrzeganie wystąpień publicznych, zacząć traktować je jako prezent dla słuchaczy. Pozwoli Ci to uniknąć nadmiernego stresu, opanować Twoje emocje tak, abyś ze spokojem mógł lub mogła wywołać takie emocje na jakich ci zależy u publiczności ;)

Wzmocnienie poczucia własnej wartości

Jeśli borykasz się z niskim poczuciem własnej wartości, czujesz, że coś blokuje cię przed rozwojem, zaburza twoje relacje z innymi ludźmi lub w Twoim życiu wydarzyło się coś, co sprawiło, że czujesz się źle ze sobą, możesz z moją pomocą uzyskać stan równowagi, podnieść swoją samoocenę i poczuć się po prostu dobrze i wartościowo w relacji z sobą i osobami na których ci zależy.

Stany obniżenia nastroju, depresje

Jeżeli tak jak wiele osób w dzisiejszych czasach czujesz się ciągle przybity, brak Ci motywacji, sił by wstać z łóżka i nie czujesz wystarczającej radości z życia, poza standardową terapią u lekarza psychiatry warto sięgnąć po pomoc hipnoterapeutki, zyskując dodatkowe narzędzia, które pomogą ci odbudować twój świat i na nowo cieszyć się życiem.

Wypalenie zawodowe

Wypalenie zawodowe, które od niedawna zostało uznane przez WHO za chorobę to problem wielu osób. Praca zajmuje sporą część życia przeciętnego człowieka, dlatego warto z pomocą hipnoterapii zadbać o to, aby na długo sprawiała przyjemność była satysfakcjonująca i stanowiła źródło samorealizacji. 

Nauka autohipnozy

Autohipnoza, to proste i użyteczne narzędzie, z  którego nauczę Cię korzystać po to, abyś w przyszłości zyskał niezależność w radzeniu sobie z problemami, które mogą się pojawić już po zakończeniu terapii.

W czym może pomóc hipnoterapia?

Kliknij tutaj aby pobrać bezpłatne nagranie hipnotyczno - relaksacyjne

Zajadanie emocjonalne

Kolejna dieta i kolejny efekt jojo? Standardowa sytuacja, która spotyka większość kobiet mających problem ze swoją sylwetką. Zdradzę ci sekret - diety nie działają. Być może ty po prostu zajadasz emocje? Może tym razem spróbuj rozwiązać problem od środka? Dzięki stałej zmianie podświadomych nawyków żywieniowych nauczysz się oddzielać spożywanie posiłków od emocji i sytuacji, które wpływają na twoje wybory dietetyczne. Nauczysz się intuicyjnie komponować swój jadłospis i słuchać twojego ciała aby osiągnąć optymalną wagę idealną dla twojego zdrowia i samopoczucia.

Chyba każdy ma w życiu momenty kiedy nad sobą nie panuje, kiedy emocje biorą górę, utrudniają normalne funkcjonowanie zwłaszcza po ich długim tłumieniu. 

Dzięki terapii w hipnozie poradzisz sobie ze złością, smutkiem, gniewem, wstydem, rozczarowaniem, wybuchami agresji, lękiem.

Uwolnisz te trudne emocje z ciała i umysłu i pozostaniesz od nich wolny tak długo jak będziesz tego potrzebować.

Zarządzanie stresem, redukcja napięcia

Przewlekły stres jest jednym z najbardziej wyniszczających czynników, na które narażeni jesteśmy na co dzień. Oddziałuje na ciało, umysł, życie zawodowe i prywatne, relacje z innymi i postrzeganie samego siebie. Hipnoza w redukcji stresu pozwala nie tylko przepracować i uwolnić niechciane emocje, z ciała i umysłu ale także odkryć nowe sposoby radzenia sobie z nimi.

Sam trans hipnotyczny jest procesem niezwkle przyjemnym relaksującym, obniża ciśnienie krwi i uspokaja akcję serca, wyrównuje oddech. Z hipnozą poradzisz sobie z sytuacjami stresowymi i napięciami, które utrudniają ci codzienne funkcjonowanie.

Otrzymasz także narzędzia, które pozwolą ci samodzielnie zarządzać stresem w przyszłości.

Bezsenność

Połączenie pracy z podświadomością, które pozwala na odkrycie przyczyny problemów ze snem ale także połączenie technik hipnoterapii  z technikami pracy nad wyciszeniem, obniżeniem poziomu stresu  i technikami  relaksacji pozwala szybko i na stałe usunąć przyczynę bezsenności, wyrobić nowe przyzwyczajenia oraz mechanizmy związane ze snem.