Dlaczego terapia w hipnozie jest aż tak skuteczna?

Hipnoterapia to niewątpliwie metoda dostosowana do naszych czasów. Leczy przyczynę, nie skutek i robi to szybko i skutecznie. Na znalezienie rozwiązania i pozbycie się problemu wystarcza 4-5 spotkań. 

 

To jedna z tańszych form pracy nad sobą. Tradycyjne formy terapii długoterminowej ciągną się latami, a koszty są o wiele większe niż w przypadku 4-5 sesji w hipnozie.  Efekty hipnoterapii są widoczne niemal natychmiastowo. 

 

Nurt hipnoterapii krótkoterminowej w którym pracuję to narzędzie skoncentrowane na szukaniu rozwiązań, niesamowicie uniwersalne, pozwalające wykorzystać naturalną dla każdego człowieka umiejętność wejścia w stan jakim jest hipnotyczny trans. 

Ponieważ hipnoza to nic innego jak stan umysłu, który występuje naturalnie u każdego człowieka. I to właśnie ten stan  wykorzystuje się do przeprowadzania procesu zmiany podczas sesji hipnoterapii.

 

W stanie hipnozy klient doświadcza niesamowitego skupienia na sobie, swoim wnętrzu i potrzebach, zwiększa się jego dostęp do emocji. Jest cały czas świadomy i dzięki temu potrafi dotrzeć głęboko w swoją podświadomość, gdzie często sam, z pomocą hipnoterapeuty znajduje sposób na to, jak znaleźć pozytywne rozwiązanie swojego problemu. 

 

Działanie hipnoterapii jest potwierdzone wieloma badaniami klinicznymi z całego świata.

Jak wygląda sesja hipnoterapii?

Jak działa hipnoterapia?

Czy hipnoterapia jest bezpieczna?

Hipnoterapia jest w pełni bezpieczną i doskonale przebadaną metodą terapeutyczną, opartą na EBM (Evidence Based Medicine, czyli medycyna oparta na dowodach) o wysokiej skuteczności.

 

W trakcie sesji hipnoterapii klient jedynie podąża za terapeutą, pozwala się prowadzić, gdyż tak naprawdę każda hipnoza, to autohipnoza.

Zahipnotyzowana osoba jest cały czas świadoma, panuje nad sobą w pełni i całkowicie. Czynnik krytyczny jest lekko stłumiony, co pozwala na większy dostęp do emocji niż zazwyczaj, ale nie jest wyłączony, co sprawia, że w każdej chwili może wyjść z transu i wrócić do "tu i teraz". Człowiek w stanie hipnozy ma uwagę maksymalnie skupioną na sobie i swoim wnętrzu. A przecież system moralny i etyczny, przekonania i wartości są właśnie tam. Wciąż więc działa jak zwykle, wciąż jest nienaruszalny. Nie da się zmusić kogoś żeby zrobił, czy powiedział coś, czego nie chciałby w innej sytuacji.

 

Warto wiedzieć, że hipnoza terapeutyczna nie ma nic wspólnego z show hipnozy scenicznej, estradowej, czy też filmami grozy. To praca nad sobą, w której klient pozwala się prowadzić za rękę. Ale w każdej chwili może pójść w swoją stronę. 

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Umów się na bezpłatną konsultację.

Na początku sesji wyjaśnię Ci dokładnie jak wygląda proces hipnoterapeutyczny.

Poszukamy wspólnie rozwiązań twojego problemu.

Pomogę Ci wejść w stan hipnotycznego transu, i poprowadzę cię przez proces zmiany. 

 

Hipnoterapia to bardzo skuteczne narzędzie, które pozwoli Ci znaleźć rozwiązania twoich problemów, stworzyć i utrwalić nowe sposoby myślenia i działania poprzez pracę z podświadomością.

 

Podczas przebywania w stanie hipnozy, będziesz cały czas świadomy, będziemy też ze sobą rozmawiać. Na koniec sesji wyprowadzę Cię z transu i omówimy to co się wydarzyło.

Będziesz pamiętać wszystko o czym rozmawialiśmy. 

 

Nie musisz przygotowywać się do sesji w żaden sposób. Po prostu przyjdź do gabinetu i bądź gotowy na zmiany w Twoim życiu.