Komplikacje i stres w czasie ciąży

Niestety nie każda ciąża przebiega tak, jak powinna. Czasami trudne informacje spadają jak grom z jasnego nieba i wywołują ogromny lęk o zdrowie i życie mamy i dziecka. Hipnoterapia pomoże ci ukoić ten lęk i zadbać o równowagę psychiczną, co pozwoli ci ze spokojem stosować się do zaleceń lekarza i oczekiwać na te lepsze infomracje oraz dalszy rozwój maluszka. 

Hipnoporód - indywidualne sesje premium, przygotowujące do porodu. 

Przygotuj się do świadomego porodu w stanie głębokiego relaksu. 

W trakcie indywidualnych sesji opanujesz  techniki autohipnozy, techniki oddechowe, które pomogą ci opanować dyskomfort w trakcie porodu.

Opanujesz sztukę tworzenia i praktycznego zastosowania afirmacji i wizualizacji.

Otrzymasz na własność indywidualnie dopasowane nagrania hipnotyczne, które pomogą ci zarówno przed, w trakcie, jak i po porodzie. 

Część sesji odbywa się w obecności partnera. 

WYBIERZ SWÓJ PAKIET

POROZMAWIAJMY

Chyba każdy przyszły rodzic sobie sprawę, z tego, że rodzicielstwo nie jest proste.

Jednak dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i świadomości może być naprawdę piękne. 

Dzięki sesjom hipnoterapii już zanim powitasz na świecie swoje dziecko zyskasz wewnętrzny spokój, który pozwoli Ci w pełni przeżywać piękne chwile związane z macierzyństwem.

Zmienisz schematy, które nabyłaś w ciągu swojego życia, a uważasz, że mogłyby przeszkadzać Ci w świadomym i pełnym rodzicielstwie.

Zdobędziesz narzędzia samoregulacji, z których będziesz mogła korzystać do końca życia. 

Przygotowanie do rodzicielstwa z hipnoterapią

Chyba każda matka czasami pęka i ma po prostu dość. To zupełnie naturalne, gdy zmęczenie i nadmiar obowiązków biorą górę na wszystkim innym.

Tak, nie ma złych emocji, są tylko nieprzepracowane. Ale co gdy twoje negatywne uczucia odbijają się na rodzinie?

Nie musi tak być, jeśli pozwolisz sobie na to, żeby się tymi emocjami zaopiekować, przeżyjesz je w bezpiecznym środowisku i pozwolisz im odejść. 

Trudne emocje związane z rodzicielstwem, problemy w relacjach partnerskich

Gdy nie wszystko pójdzie tak jak powinno, wspomnienia i myśli pozostają ranią przez długi czas. Jeżeli czas nie pomaga, pozwól sobie pomóc w inny sposób. 

Na sesjach hipnoterapii w delikatny sposób przepracujesz trudne wspomnienia uwolnisz się od natrętnych obrazów. Przepracujesz żałobę, przepracujesz swoje trudne emocje. 

Trauma po porodzie i poronieniu

Nie ważne czy jesteś tuż po urlopie macierzyńskim, czy twoje dziecko jest już starsze. Chciałabyś wrócić do pracy ale coś cię blokuje, nie wiesz jak to zrobić, martwisz się o nie? Zastanawiasz się o to jak odnajdziesz się na rynku pracy po tak długim czasie?

Pozwól sobie odkryć przyczynę swoich lęków, znajdź nowe rozwiązania i motywacje do działania. 

Może jeszcze tego nie wiesz, ale jesteś na to gotowa!

Powrót na rynek pracy

Poza oczywistymi, anatomicznymi lub  funkcjonalnymi przyczynami niepłodności, problemy z zajściem w ciąże często powiązane są z blokadami psychicznymi oraz przewlekłym stresem. 

Wysoki poziom stresu, lęku, niepokoju, depresja, obniżenie nastroju, presja wewnętrzna i społeczna wpływa na gospodarkę hormonalną, sprawia że wydzielane są duże ilości hormonów stresu, co  z kolei utrudnia zajście w ciążę. 

Proces hipnoterapii pozwala dojść do przyczyn blokad psychicznych, jeśli takie istnieją, pozwala zmniejszyć na stałę poziom stresu i w konsekwencji często pozwala na zajście w ciąże parom, które od dawna mierzą się z tym problemem. 

Niepłodność

Jeżeli czujesz że twoja sytuacja cię przerasta, być może potrzebujesz pomocy specjalisty. Niezależnie od tego czy lekarz zaleci ci przyjmowanie leków, hipnoterapia w stanach obniżenia nastroju we wczesnym macierzyństwie może być niezwykle pomocnym i wspierającym narzędziem.

Podczas sesji odkryjesz przyczynę swoich problemów i zmniejszysz ich natężenie lub je zniwelujesz.  Wyzwolisz w sobie zasoby, które pozwolą Ci odzyskać jakość życia i zacząć cieszyć się macierzyństwem. 

Stany obniżenia nastroju, depresja poporodowa

Wiele problemów związanych z kobiecą seksualnością ma podłoże psychiczne.

Często odpowiadają za nie niekorzystne doświadczenia z dzieciństwa, czy też poprzednich związków, często przyczyna jest trudno do odkrycia. Pozwól sobie ją odnaleźć i zniwelować. 

W czasie sesji hipnoterapii, jeśli dolegliwości nie są spowodowane przyczynami anatomicznymi lub funkcjonalnymi możesz uzyskać wsparcie w przypadki anorgazmii, dyspareunii, czyli bolesnych stosunków, pochwicy i problemy ze współżyciem po porodzie. 

Problemy psychosomatyczne związane z kobiecością

Hipnoterapia to nie tylko hipnoporód ale także inne zagadnienia związane z położnictwem i macierzyństwem

Jako położna z wieloletnim doświadczeniem, sytuacje z którymi mierzą się kobiety znam od podszewki, zarówno z medycznej, jak i kobiecej strony. Sama jestem mamą. Chętnie pomogę Ci pokonać przeciwności losu z którymi mierzysz się na co dzień. Uwierz tylko, że to możliwe i pozwól się poprowadzić w tą lepszą stronę ;)

10.12.2022

Miałam przyjemność poprowadzić warsztaty na podczas cyklu spotkań "PoWolna Sobota" Organizowanym przez Krakowskie biuro festiwalowe. 

Zobacz, gdzie można mnie spotkać:

Fobie

usuwanie fobii o różnym nasileniu, także wieloletnich i wyniszczających

Oferta

Hipnoza w medycynie

Bóle o podłożu psychosomatycznym, przewlekłe, fantomowe, fibromialgia, migreny napięciowe i wiele innych. Jeżeli twój ból generowany jest w twojej głowie, to naucz się traktować swój umysł jak lekarstwo.

 

Zmiana nawyków,

czyli wszelkich zachowań które wykonuje się automatycznie. Obgryzanie paznokci, skubanie skóry, zgrzytanie zębami, nawykowe ruchy rytmiczne i wiele innych

Odchudzanie

Oraz zmiana innych nawyków żywieniowych. Rozwiązywanie problemów z zajadaniem emocji, głodem emocjonalnym, automatyzmami.

Wspierająco przy anoreksji, bulimii.

 

Praca z lękiem, nerwicami, trudnymi zdarzeniami

Łagodzenie lęków, niepokoju, praca z nerwicami i natręctwami, także natrętnymi myślami.

KONSULTACJA

Poczucie własnej wartości

Podwyższenie poczucia własnej wartości, podniesienie samooceny.  Odbudowanie jej po trudnych zdarzeniach. 

Wystąpienia publiczne

Przezwyciężani jednej z najpopularniejszych fobii. Opanowanie emocji, redukcja stresu i strzał odwagi. 

Wypalenie zawodowe

Odnalezienie przyczyn wypalenia zawodowego, powrót satysfakcji z wykonywanej pracy, często podjęcie przez klienta decyzji o zmianie pracy.

Stany obniżenia nastroju, depresja

Forma terapii zaburzeń depresyjnych, zwykle w połączeniu z tradycyjnym leczeniem 

 

A może jeszcze coś?

Pewnie!

Hipnoterapia i hipnoza to naprawdę uniwersalne narzędzia!

Daj sobie pomóc znaleźć rozwiązanie każdego problemu. 

Redukcja stresu i napięcia

Praca ze stresem, zarządzanie emocjami, relaksacja oraz nauka technik relaksacji i technik oddechowych

Nauka autohipnozy

Opanowanie narzędzia autohipnozy pozwala zwiększyć skuteczność i trwałość sesji, a także umożliwia samodzielne poszukiwanie rozwiązań w przyszłości.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Umów się na bezpłatną konsultację.